41 - 28
BT Lexicon

STATSCORE101411641Zwycięstwo
BT Lexicon1173728Przegrana

Spotkanie pomiędzy zespołami STATSCORE a BT Lexicon, przed rozpoczęciem spotkania nie miało wyraźnego faworyta. Oba zespoły nie wygrały jak dotąd żadnego pojedynku, w sezonie jesiennym Sportowej Ligi Firm. To starcie było zatem spotkaniem, które miało zaważyć o tym, która drużyna zakończy sezon zasadniczy na ostatniej pozycji w tabeli Ekstraklasy. Koszykarze rozstawieni w tej konfrontacji w roli gospodarzy, w swoim poprzednim spotkaniu ulegli ekipie Nexteer Automotive 28-62. Natomiast dla gości ten mecz, był drugą rywalizacją piątkowego wieczoru. Wcześniej o godzinie 20:15 zawodnicy BT Lexicon mierzyli się z zespołem Future Processing, przegrywając tamten pojedynek w rozmiarach 28-65. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry koszykarzy obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście grali pewnie w obronie, tracąc w pierwszych minutach gry niewiele punktów. Dość defensywa pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 10-11. W drugiej odsłonie przewagę na parkiecie zaczęli wykazywać zawodnicy STATSCORE, którzy dobrze rozgrywali piłkę po obwodzie, otwierając swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Zawodnicy BT Lexicon starali się odpowiadać przeciwnikom swoimi atakami, jednak ich rzuty często mijały obręcz. W drugiej połowie spotkania swoją przewagę nadal utrzymywali gospodarze, z minuty na minutę powiększając swoje prowadzenie. Trzecią kwartę gracze STATSCORE wygrali 11-3, osiągając w rywalizacji znaczącą przewagę. Ostatnia faza meczu, podobnie jak pierwsza część gry była wyrównana. Gracze BT Lexicon starali się zniwelować stratę punktową do rywali, jednak nie byli w stanie przechylić już szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie STATSCORE pokonał BT Lexicon 41-28, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie jesiennym.